Położeni POKOTEM - Witold Gadowski

Witold Gadowski komentuje tygodniowe wydarzenia. Pierwszym tematem jest wytypowanie „polskiego” filmu Pokot, jako kandydata do Oskara dla filmów nieangielskojęzycznych. Film ten i jego nagroda potwierdza główne przeznaczenie filmu, którym jest propaganda mająca na celu przemodelować wartości zwykłych ludzi, z chrześcijańskich na astrologiczni ekologicznych.

Chrześcijanie będą w tym filmie pokazani jako zacofanych i okrutnych, a zwolennicy wróżenia z gwiazd i miłośnicy natury będą szlachetni i zawstydzający sympatię.

Witold Gadowski wykazuje, że ekolodzy nie interweniują gdy naprawdę dzieje się zło w kwestiach ekologii. Interweniują bardzo wybiórczo co sugeruje (mój wniosek) działanie na zlecenie koncernów, albo na działanie tam gdzie można zarobić, co na jedno wychodzi, ktoś musi im zapłacić.

W przemyśle filmowym rządzą ludzie nie znający się na filmach, ale mający odpowiednie koneksje.

Kolejny temat to polskie żądania reparacji wojennych. Witold Gadowski wyjaśnia dlaczego te żądania są znakomitym posunięciem. Powołuje się na nie całkiem prawdziwą historię, ale nie zmienia to faktu, że reparacje są konieczną sprawiedliwością. Mnie osobiście przekonuje argument, że gdyby Polska odzyskała prawdziwą wolność po wojnie i otrzymała reparacje wojenne, to dziś byłaby krajem na tyle bogaty, że mogłaby bez problemu pomagać innym krajom, a tymczasem jest jednym z biedniejszych krajów Europy.

Witold Gadowski zachęca do obserwowania, którzy Polacy agitują na korzyść Niemców. Poleca też tygodnik katolicki „Niedziela”, jako zdroworozsądkowy katolicyzm. Wydaje mi się, że nie jest to opinia obiektywna tak samo jak moja by nie była.

Jeśli kogoś interesują wydarzenia w Polsce to polecam komentarz Witolda Gadowskiego, jako jeden z ciekawszych. Trzeba tylko pamiętać, że jest to komentarz czyli opinia określonej osoby, a warto mieć też własne zdanie, które będzie wynikało z ogarnięcia większej wiedzy niż tylko opinia jednej osoby.

 

 

Streścił i skomentował

Krzysztof Król

Kategorie

Informacje Wiara
Rodzina