SuperFakty.info
Czy producenci sałaty używają nawozów?
Sałata łatwo chłonie trucizny, dlatego ważne jest by wiedzieć z jakiego źródła pochodzi i jak się ją uprawia.

Uprawiam sałatę w sposób całkowicie wolny od środków chemicznych. Na żadnym etapie produkcji nie stosuje preparatów chemicznych, nawet do przygotowania ziemi pod przyszłą uprawę sałaty. Z tego powodu dziwię się temu, że ludzie wolą kupić sałatę w supermarkecie droższą, niż u mnie wolną od chemii i tańszą. Wyraziłem takie zdziwienie na jednym z moich filmików i w odpowiedzi jeden z widzów stwierdził, że: „Pańska sałata ma dokładnie takie same właściwości odżywcze co ta że sklepu. Nadmienię też że ta w sklepie nie jest "pedzona". Ma Pan mizerne pojęcie jak wygląda uprawa sałaty.”

Faktycznie nie przyglądałem się z bliska produkcji sałaty pod zamówienie supermarketów, ale ponieważ sałaty te wykazują większą odporność na więdnięcie, więc uznałem, że musi występować jakiś czynnik konserwujący. Zacząłem badać temat i okazało się, że istnieje cały przemysł chemiczny nastawiony na wspieranie produkcji sałaty.

Podaję link do firmy obsługującej rolników uprawiających sałatę. Jest tam wszystko w tym nawozy i chemiczne środki ochrony roślin. royalbrinkman.pl

Herbicydowa ochrona sałaty.
Oddzielny temat to przygotowanie gleby pod sałatę takimi środkami jak: Acomac, Clayton Rhizeup SL, Etna 360 SL, Katamaran 360 SL, Figaro 360 SL, Roundup 360 SL, Torinka SL, Roundup Active 360, Roundup Max 2, Roundup Flex 480, Vesuvis. Wszystkie zawierają glifosat.


Podaję link do poradnika uprawy sałaty, gdzie można zapoznać się z tym jakie nawozy stosować i w jakiej dawce. W poradniku pisze, że „większe dawki wpływają toksycznie na sałatę”. Zwolennicy naturalnej żywności pragną unikać nawet małych dawek środków chemicznych, dlaczego więc wielu kupuje „toksyczną” sałatę? Bo wmawia im się, że ona nie różni się niczym od ekologicznej.

Metodyka integrowanej ochrony sałaty w uprawie polowej i pod osłonami

A to cytat z innej strony na temat konserwacji sałat pakowanych:

„Blyhman w swojej najnowszej książce "Swallow This: Serving Up The Food Industry’s Darkest Secrets" ("Przełknijcie to: najmroczniejsze sekrety branży spożywczej") wyjaśniła, o czym tak naprawdę informują nas etykiety na produktach spożywczych. Pod lupę wzięła m.in. paczkowane sałaty. Dziennikarka dotarła do raportów i relacji, z których wynika, że woda w której - jak zapewnia producent - myje się warzywa liściaste zawiera kwasy owocowe, których zadaniem jest spowolnienie namnażania bakterii. Jej czystość kontrolowana jest poprzez dodawanie środków dezynfekujących, takich jak chlor, które obniżają wartość odżywczą produktów. Ponadto, wiele szkodliwych bakterii uodporniło się już na działanie pestycydów.”
kuchnia.wp.pl

W wielu miejscach trafiłem na informację, że chlor jest środkiem dezynfekującym stosowanym do sałat, a badania wykazują, że jest on odpowiedzialny za obniżenie wartości sałaty, czyli przynajmniej część sałat w supermarketach nie posiada dokładnie takiej samej wartości odżywczej, jak moja niechlorowana.

Do tej pory podejrzewałem, a teraz wiem, że środki chemiczne są stosowane przy uprawie sałaty.

Krzysztof Król

Komentarze

mirecki
Przeciez debilom się nie wytłumaczy :) szkoda słów i czasu na to :) a ilu twierdzi ze szczepionki są cudownym lekarstwem. Wysmieja ciebie...tylko predzej czy pozniej przyjdzie choroba i wtedy pomagajcie im
Monika
Powinien być zakaz trucia ludzi takim jedzeniem , ale kto to ma zrobić ? Rząd ? Oni by własną matkę sprzedali , gdyby ktoś dobrze zapłacił . Tam gdzie toczy się gra o wielkie pieniądze , tam nie liczą się sentymenty . Szkoda , że ludzi świadomych i takich , których to rzeczywiście obchodzi , jest bardzo mało .
Hubert
Ladnie wyglada ze sklepu ale chemiczny syf.
Najpopularniejsze
Polecamy
Najnowsze komentarze

Archeologia potwierdza istnienie miasta gigantów

Kokhav

Może i p... ale prawdziwe. Masz wiele zapisów na podobne tematy w tabliczkach Sumerów, Babilonu...itp.

Kto jest Żydem? - dr Uri Huppert

Piotr

Z tego co mi wiadomo to słowo Żyd pochodzi od Imienia Juda i jednego z plemion Izraelskich więc dlaczego...

Informacje dnia - 29 sierpnia 2017 godz. 20

Darlene

Hi there, We'd like to offer you payments in exchange for article placements, We're working with...

PIS sprzedaje nas Bankowi Światowemu - Super Fakty 21 XI 17

Charleswaiff

<a href="http://screen-led.ru">светодиодный экран</a> <a href="http://screen-led.ru">аренда светодиодного...

PIS sprzedaje nas Bankowi Światowemu - Super Fakty 21 XI 17

Matthewlulky

[b][url=https://novostroyka63.ru/]Цена куба фундамент[/url][/b] Создание дома вашей мечты - это...