SuperFakty.info
Izrael - przeklęty czy błogosławiony?
Szatan patronem Państwa Żydowskiego cz. 4

Wyrwane z kontekstu argument manipulatorów cytowane z myślą o dzisiejszym Państwie Żydowskim:

„Kto ciebie przeklinać będzie, niech będzie przeklęty, a kto tobie błogosławić będzie, niech będzie błogosławiony.” (1 Mojż. 27:29, por. 1 Mojż. 12:2-3, 4 Mojż. 24:9)

Co naprawdę tam pisze:

Pierwsze błogosławieństwo dotyczy Abrahama i jego Potomka.

1 Mojżeszowa 12:2,3

Uczynię bowiem z ciebie wielki naród, będę ci błogosławił i twoje imię rozsławię: staniesz się błogosławieństwem. Będę błogosławił tym, którzy ciebie błogosławić będą, a tym, którzy tobie będą złorzeczyli, i ja będę złorzeczył. Przez ciebie będą otrzymywały błogosławieństwo ludy całej ziemi.

Wyjaśnia to apostoł Paweł:

Galatów 3:16

Otóż obietnice zostały przekazane Abrahamowi i jego potomstwu. Nie powiedziano: „i potomkom”, jak gdyby miały dotyczyć wielu, ale jednego: i potomkowi twemu. Jest nim Chrystus.

Galatów 3:29

Jeżeli zaś należycie do Chrystusa, to jesteście też potomstwem Abrahama i zgodnie z obietnicą - dziedzicami.

Kolejny werset Rodzaju 27:29:

Niechaj ci służą ludy i niech ci pokłon oddają narody. Bądź panem twoich braci i niech ci pokłon oddają synowie twej matki! Każdy, kto będzie ci złorzeczył, niech będzie przeklęty. Każdy, kto będzie cię błogosławił, niech będzie błogosławiony!

Powyższe błogosławieństwo należało się Ezawowi i było wypowiedziane, mając jego na myśli. Dostał je jednak ktoś, kto bardziej je cenił i na nie zasługiwał. Podobna sytuacja była z Izaakiem, który był drugim synem Abrahama, a jednak on dostał dziedzictwo swego ojca. Tak samo jest z pierwszym Izraelem, okazał się niegodny, więc jego błogosławieństwo przejeli poddani Mesjasza.

Paweł to wyjaśnił Galatów 4:21-31

Powiedzcie mi wy, którzy chcecie żyć pod Prawem, czy Prawa tego nie rozumiecie? Przecież napisane jest, że Abraham miał dwóch synów, jednego z niewolnicy, a drugiego z wolnej. Lecz ten z niewolnicy urodził się tylko według ciała, ten zaś z wolnej — na skutek obietnicy. Wydarzenia te mają jeszcze sens alegoryczny: niewiasty te wyobrażają dwa przymierza; jedno, zawarte pod górą Synaj, rodzi ku niewoli, a wyobraża je Hagar: Synaj jest to góra w Arabii, a odpowiednikiem jej jest obecne Jeruzalem. Ono bowiem wraz ze swoimi dziećmi trwa w niewoli. Natomiast górne Jeruzalem cieszy się wolnością i ono jest naszą matką. Wszak napisane jest: Wesel się, niepłodna, która nie rodziłaś, wykrzykuj z radości, która nie znałaś bólów rodzenia, bo więcej dzieci ma samotna niż ta, która żyje z mężem. Właśnie wy, bracia, jesteście jak Izaak dziećmi obietnicy. Ale jak wówczas ten, który się urodził tylko według ciała, prześladował tego, który się urodził według ducha, tak dzieje się i teraz. Co jednak mówi Pismo? Wypędź niewolnicę i jej syna, bo nie będzie dziedziczyć syn niewolnicy razem z synem wolnej. Tak to, bracia, nie jesteśmy dziećmi niewolnicy, ale wolnej.

Judaizm galilejski wyrósł na przymierzu zawartym pod górą Synaj, a wierzący W Chrystusa są potomkami Sary, która symbolizowała Jeruszalem Górne. Paweł przedstawia to odwrotni niż dzisiejszy judaizm, który twierdzi, że oni są dziećmi Sary.

Błogosławieństwa Izraela to faktycznie błogosławieństwa wierzących w Mesjasz i wzywających Jego imię (Rzymian 10:9).

Kolejny werset faktycznie mówi o Iszraelu Kapłańska 24:9:

Położył się, jak lew się przyczaił lub niby lwica. Kto się odważy go zbudzić? Błogosławieni niech będą, którzy błogosławią ciebie, a przeklęci, którzy ciebie przeklinają.

Dotyczy jednak Iszraela prawdziwego, czyli ludzi uznających Pomazańca Jeszu za swojego Króla, bo On jest władcą Iszraela, a Jego poddani są prawdziwym Iszraelem.

Żydzi nieco zmienili ten tekst, mamy jednak jego treść dzięki Septuagincie, której tłumaczenie powstało prawie 300 lat przed narodzinami Mesjasza, a tam w 7 wersecie czytamy:

Wyjdzie człowiek z jego potomstwa i będzie królem nad rozlicznymi narodami. Królestwo Jego będzie większe niż Goga. Jego władanie rozrośnie się.

Jest to oczywista zapowiedź przyjścia Mesjasza i jest to błogosławieństwo mówiące o władaniu wieloma narodami, a nie tym jednym. W dodatku z analizy proroctw dowiadujemy się, że armią Goga jest obecnie Państwo Żydowskie położone w Palestynie.

Lwem, o którym jest mowa w 9 wersecie, jest Chrystus Jeszu i kto Jemu będzie złorzeczył, zostanie ukarany, a tak robią dzisiejsi Żydzi.

Rzymian 9:6-8

Nie znaczy to jednak wcale, że słowo Boże zawiodło. Nie wszyscy bowiem, którzy pochodzą od Izraela, są Izraelem, i nie wszyscy, przez to, że są potomstwem Abrahama, stają się jego dziećmi, lecz w Izaaku uznane będzie twoje potomstwo, to znaczy: nie synowie co do ciała są dziećmi Bożymi, lecz synowie obietnicy są uznani za potomstwo.

Chrystus przepowiedział tę sytuację Mateusza 21:33-44

Posłuchajcie innej przypowieści! Był pewien gospodarz, który założył winnicę. Otoczył ją murem, wykopał w niej tłocznię, zbudował wieżę, w końcu oddał ją w dzierżawę rolnikom i wyjechał. Gdy nadszedł czas zbiorów, posłał swoje sługi do rolników, by odebrali plon jemu należny. Ale rolnicy chwycili jego sługi i jednego obili, drugiego zabili, trzeciego zaś ukamienowali. Wtedy posłał inne sługi, więcej niż za pierwszym razem, lecz i z nimi tak samo postąpili. W końcu posłał do nich swego syna, tak sobie myśląc: Uszanują mojego syna. Lecz rolnicy zobaczywszy syna, mówili do siebie: "To jest dziedzic; chodźcie, zabijmy go, a posiądziemy jego dziedzictwo". Chwyciwszy go, wyrzucili z winnicy i zabili. Kiedy więc właściciel winnicy przyjdzie, co uczyni z owymi rolnikami? Rzekli Mu: «Nędzników marnie wytraci, a winnicę odda w dzierżawę innym rolnikom, takim, którzy mu będą oddawali plon we właściwej porze». Jeszu im rzekł: «Czy nigdy nie czytaliście w Piśmie: Właśnie ten kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach. Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce. Kto upadnie na ten kamień, rozbije się, a na kogo on spadnie, zmiażdży go».

Natomiast zawierając przymierze z pierwszym Iszraelem, Bóg ostrzegł:
Powtórzonego Prawa 28:16

Przeklęty będziesz w mieście i przeklęty na polu. Przeklęty twój kosz i twoja dzieża. Przeklęty owoc twego łona, plon twej roli, przyrost twego większego bydła i pomiot bydła mniejszego. Przeklęte będzie twoje wejście i wyjście. Pan ześle na ciebie przekleństwo, zamieszanie i przeszkodę we wszystkim, do czego wyciągniesz rękę, co będziesz czynił. Zostaniesz zmiażdżony i zginiesz nagle wskutek przewrotnych swych czynów, ponieważ Mnie opuściłeś.

Państwo Żydowskie jest PRZEKLĘTE przez Boga za odstąpienie od Niego i za zabicie własnego Króla Jeszu.

Krzysztof Król

Komentarze

Hubert
Dobry artykuł
james henry
Czy jesteś biznesmenem, politykiem, muzykiem, studentem i chcesz być bogaty, potężny i sławny. Możesz spełnić swoje marzenia, będąc członkiem Illuminati i zarabiać 8 000 000 USD miesięcznie Dzięki temu wszystkie Twoje marzenia i pragnienia serca mogą zostać w pełni zrealizowane, jest to krótkie podsumowanie, jeśli naprawdę chcesz być członkiem wielkich Iluminatów, to zdobądź wróć do nas, aby uzyskać więcej informacji i wyjaśnienia na temat dołączenia w porządku, skontaktuj się z nami teraz na adres e-mail: jameshenryilluminate@gmail.com Whats-App me +2349032326750
cialis alternative
cialis alternative <a href="https://cialiswithdapoxetine.com/#">can ubuy cialis on streets</a>
kzkkyy
hydroxocloroquine <a href="https://keys-chloroquinehydro.com/#">hydroxychloroquine for covid 19</a>
Najpopularniejsze
Polecamy
Najnowsze komentarze

Jaja zamiast szczepionek

RobertFlupt

Pharmacie sans ordonnance [url=https://eumedicamentenligne.shop/#]pharmacie en ligne[/url] Achat mГ©dicament...

Jaja zamiast szczepionek

WilliamRep

comprare farmaci online all'estero: <a href=" https://eufarmacieonline.com/# ">comprare farmaci online...

Jaja zamiast szczepionek

HarryJob

canadian pharmacy online reviews: <a href=" https://cheapestcanada.shop/# ">cheapestcanada.com</a> -...

Brawurowe przejęcie władzy w Arabii Saudyjskiej

Fantastic website you have here but I was wanting to know if you knew of any community forums that cover the same topics alked about here? I'd really like too be a part of group where I can get feed-back from other knowledgeable individuals that share

Fantastic website you have here but I was wanting to know if you knew of any community forums that...

W Izraelu biją żydów

Leroyevalt

canada drugs online <a href=" http://www.0551gay.com/space-uid-104311.html ">canadian world pharmacy</a>...