SuperFakty.info
Permakultura - wróćmy do tego co naturalne i zdrowe
Zdrowa żywność już jest wysoko ceniona, a w przyszłości może mieć większą wartość niż pieniądz oficjalny.

Jeśli ktoś regularnie zagląda na superfakty.info, to z pewnością zauważył lekką zmianę tematyczną w ostatnich artykułach. Nie oznacza to końca innych tematów, ale raczej oznacza moje skupienie się większe na temacie związanym z samowystarczalnością. Jeśli ktoś zechce pisać tutaj na inne tematy, to zapraszam, ale ja sam łącząc zainteresowania rodzinne z zawodowymi, tą stroną i znajomością proroctw biblijnych skieruję większą uwagę na przygotowanie się do sytuacji, w której nie będziemy mogli ani kupić, ani sprzedać. Zostaniemy odcięci od legalnej waluty i będziemy musieli radzić sobie inaczej. Samowystarczalność jest dobrym pomysłem na ten zbliżający się czas prześladowań.

Dążenie do samowystarczalności powinniśmy zacząć od kawałka ziemi, na którym będziemy mogli wprowadzać rozwiązania uniezależniające nas od systemu. Kolejnym krokiem powinna być umiejętność wyprodukowania żywności dla najbliższych, ale jeśli to możliwe także dla osób postronnych. Zdrowa żywność już jest wysoko ceniona, a w przyszłości może mieć większą wartość niż pieniądz oficjalny.

Mając już ziemię, postanowiłem wspólnie z żoną produkować zdrową żywność. Będzie stanowiła dla nas źródło pokarmowe a możliwe, że także pomoże zdobyć inne środki niż pieniądz, w celu uniknięcia problemów wynikających z restrykcyjnego prawa, jakie z pewnością wprowadzi bestia czasów końca, gdy dojdzie do władzy.

Dla ułatwienia kontaktu z innymi osobami zainteresowanymi taką formą samodzielności założyłem kanał Między skrzynkami. Mam nadzieję, że nazwa jest dostatecznie łatwa do zapamiętania, by ułatwić szukanie filmów, które planuję nagrać. Filmy mają też pomóc nawiązać kontakt z mieszkańcami mojej okolicy, którzy chcieliby zaopatrzyć się w zdrową żywność u sprawdzonego dostawcy.

Na razie uczę się wspólnie z żoną najbardziej ekologicznego sposobu uprawy warzyw, owoców i ziół, czyli permakultury. Jest to uprawa roślin bez jakichkolwiek sztucznych nawozów i bez środków owadobójczych przy jednoczesnym podnoszeniu wydajności uprawianej ziemi na coraz wyższy poziom. Więcej szczegółów podam w kolejnych filmach, a dziś zapraszam do pierwszego odcinka, w którym przedstawiam się i pokazuje pierwsze przygotowane skrzynki do uprawy.

Życzę miłego oglądania i proszę o polubienia, subskrypcję i polecanie filmu innym zainteresowanym osobom.

Ps. Jesteś z okolic Wołczyna, Kluczborka, Namysłowa, Byczyny lub Kepna i szukasz dostawcy zdrowek żywności? Skontaktuje się ze mną  

 

 

Komentarze

Kris
Swietny pomysl - zycze powodzenia i udanych plonow
Hubert
Fajny artykuł:)
pooldarek
Dużo ciekawych rzeczy idzie zdobyć ze stronki poradnik ogrodniczy choć nie jest o permakulturze. A to są kluczowe zagadnienia odnośnie uprawy warzyw: https://poradnikogrodniczy.pl/plodozmian-warzyw-na-dzialce.php https://poradnikogrodniczy.pl/uprawa_wspolrzedna_warzyw.php https://poradnikogrodniczy.pl/dobre-sasiedztwo-roslin-i-warzyw.php A tu o mikoryzie https://poradnikogrodniczy.pl/mikoryza.php
Odpowiedz
Krzysztof
Faktycznie ciekawe są te artykuły. permakultura kładzie duży nacisk na odpowiedni dobór roślin i ich sąsiedztwo, to bardzo obszerna wiedza, która łatwo przeoczyć lub o niej zapomnieć. Natomiast obecność grzybni przez kupny środek jest niewskazane bo to sztuczna ingerencja, ja jednak ściągnąłem liście i ziemię z mojego lasku gdzie taka grzybnia jest więc jeśli jakiś rodzaj grzybni poczuje się dobrze w moim ogrodzie to jest szansa, że się w nim zadomowi na stałe, zwłaszcza, że mam zamiar co roku dowozić ziemię z mego lasu. Płodozmiany to także ciekawy temat, zrobiliśmy kilka błędów w tym temacie i teraz kładziemy na to dużą wagę. Dziękuje za linki do ciekawych artykułów, pozdrawiam.
pooldarek
Za miesiąc idę posadzić parę drzewek owocowych i krzewów więc wolę kupić od razu grzybnie i drzewka będą lepiej rosły i większa szansa, że się przyjmą. To jest prawda, że lepiej mieć grzyby z lasu ale jakoś tego nie widzę żeby mi się zadomowiły w sadzie. Jeśli masz problem z kretami lub nornicami to można dać siatkę metalową pod tekturę z oczkami max 16 mm.
Odpowiedz
Krzysztof
Nie mam na razie dużych problemów z kretami, pewnie z powodu psa i kur, ale w ramach testu dałem siatkę z plastiku pod niektórymi grządkami.
Najpopularniejsze
Polecamy
Najnowsze komentarze

Archeologia potwierdza istnienie miasta gigantów

Kokhav

Może i p... ale prawdziwe. Masz wiele zapisów na podobne tematy w tabliczkach Sumerów, Babilonu...itp.

Kto jest Żydem? - dr Uri Huppert

Piotr

Z tego co mi wiadomo to słowo Żyd pochodzi od Imienia Juda i jednego z plemion Izraelskich więc dlaczego...

Informacje dnia - 29 sierpnia 2017 godz. 20

Darlene

Hi there, We'd like to offer you payments in exchange for article placements, We're working with...

PIS sprzedaje nas Bankowi Światowemu - Super Fakty 21 XI 17

Charleswaiff

<a href="http://screen-led.ru">светодиодный экран</a> <a href="http://screen-led.ru">аренда светодиодного...

PIS sprzedaje nas Bankowi Światowemu - Super Fakty 21 XI 17

Matthewlulky

[b][url=https://novostroyka63.ru/]Цена куба фундамент[/url][/b] Создание дома вашей мечты - это...