SuperFakty.info
Szwedzi płaczą widząc polskich strażaków
Polacy pospieszyli na pomoc Szwedom, którzy nie dają sobie rady z pożarami lasów. Prawie 140 polskich strażaków i 44 pojazdy ratowniczo-gaśnicze.

Ze szwedzkich mediów społecznościowych widać, że pomoc niesiona przez Polaków jest przyjmowana z dużą sympatią, wręcz entuzjazmem. Na trasie zbierają się grupy miejscowych, krzyczących, trąbiących i machającym rękami, a nawet polskimi flagami.

Pojawia się coraz więcej wpisów dziękujących Polakom, a nawet odzywają się głosy z nutą nadziei, że może też z pomocą przyjdzie polskie wojsko i policja, bo niektórzy mają już dość gwałtów i napadów do jakich dochodzi w Szwecji.

Misja planowana jest na okres do 14 dni. Polacy mają własne namioty i wyżywienie.

LUDZIE PŁACZĄ, GDY POLSCY STRAŻACY PRZYCHODZĄ NA RATUNEK – czytamy na stronie Samtiden.nu

Szwecja jest bez przywództwa. Ci, którzy stoją na scenie, jak Löfven i Lööf, są tylko postaciami bez umiejętności, bez moralności, bez uczciwości. Widok prawdziwych strażaków z sąsiednich krajów, którzy przychodzą na ratunek, jest odwrotny. Płaczemy, kiedy wreszcie dostrzegamy moc działania, uczciwą ofiarę i wsparcie moralne.

https://samtiden.nu/ 


"Szwecja nie jest sama w walce z ogniem" - pisze szwedzki dziennik Aftonbladet, podkreślając, że oprócz pomocy z Francji i Włoch szczególnie ważny dla Szwedów jest przyjazd ponad 40 wozów strażackich z Polski.


Pożary lasów w Szwecji są spowodowane wysokimi temperaturami nietypowymi dla Skandynawii i małą ilością opadów. Według Aftonbladet w środkowej części kraju płonie ok. 25 tysięcy hektarów lasów.

Pytany w TVP Info o to powitanie, komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski odparł:

"Jeśli chodzi o nasz profesjonalizm, to on się nie zmienia". "Myśmy pojechali do tych działań i je wykonamy. Natomiast tego typu powitanie chyba wzrusza i mobilizuje do jeszcze większej pracy, choć i tak tę pracę wykonamy" - podkreślił. "Było nam bardzo miło. Przy okazji - można powiedzieć - rozsławiamy nasz kraj, pokazujemy, że mamy olbrzymie siły i środki" - podkreślił Suski, dodając, że dwadzieścia lat temu polska straż pożarna nie dysponowała takim potencjałem.

Suski zaznaczył, że polscy strażacy nie będą mierzyć się ze "zwykłym pożarem lasu". "Tam występuje kilka rodzajów (pożarów), to są pożary całego drzewostanu, pożary ściółki, mchów, porostów, które tam również występują i może się okazać, że będą też pożary torfowisk, a te są najcięższe" - wymieniał.


Na pytanie o plan działania, Suski odparł, że na miejsce wysłano dwa moduły gaśnicze wyspecjalizowane w gaszeniu pożarów lasów. "To jest duża siła. Jesteśmy w środkowej części Szwecji w miejscowości Sveg, tam mamy swoje obozowisko i wyznaczone w tej chwili mamy dwa rejony - jeden oddalony o 18 kilometrów, drugi o 40 km od tego miejsca naszego stacjonowania i tam będziemy prowadzili działania gaśnicze" - powiedział.

 

źródła:

https://samtiden.nu/ 

https://fakty.interia.pl/

https://www.deon.pl/

https://www.magnapolonia.org/

Komentarze

ika
Jestem za.Pomagać zawsze trzeba .
Odpowiedz
Jurek
Pomagać , ale tylko z rozsądkiem . SZwecja do dzisiaj " przechowuje" oprawców , którzy w UB i SB zajmowali się gnębieniem Polaków , nie zgacając się na deportację i przez to na sprawiedliwość dziejową - zadość uczynienia zamordowanym Polakom . To takie coś jak : Kali ukraść , to nic nie szkodzi , ale Kalemu ukraść to nie dobrze ".
Zbyszek kr
KLASZCZĄ ZAMIAST GASIĆ...Goście zaś siedzą pewnie i cieszą się,że las płonie......
semperparatus
Kiedyś...dawno temu...kiedy byłem jeszcze studentem...Szwecja dała mi pracę...i potraktowała mnie po ludzku...Więc cieszę się że teraz nasi strażacy pomagają temu krajowi...
Najpopularniejsze
Polecamy
Najnowsze komentarze

Informacje dnia - 29 sierpnia 2017 godz. 20

Randy

Hi, My name is Randy and I was looking at a few different sites online and came across your site superfakty.info....

Współczesna nauka to bełkot opętanego, poznaj dowody

Robert

Miło , że doczekałem się po wielu latach potwierdzenia faktu że nauka to farsa na usługach indoktrynacji...

Jak farmaceutyczne sępy dbają o swoje zyski?

StanisławS

Cała obecna 'medycyna', to forpoczta koncernów. Sami studenci już nie czają czego ich uczą, a tak naprawdę...

Prawdziwe oblicze Islamu

Krzysztof

Chrześcijaństwo nie obalało narodowości, przeciwnie uczyło, że Bóg każdemu narodowi wyznaczył kawałek...

Prawdziwe oblicze Islamu

Ezi

Przecież chrześcijaństwo samo w sobie jest elementem tego planu. Po to zostało przyjęte przez Rzym i...