SuperFakty.info
Wojciech Dąbrowski czy Paweł Adamowicz, który zasługuje na pamięć narodu Polskiego?
Wojciech Dąbrowski jest ofiarą bezduszności urzędników gdańskich, zmarł czekając na spotkanie z Pawłem Adamowiczem.

Należę do osób, które pytają, dlaczego śmierć zwykłych ludzi nikogo nie obchodzi, a gdy umrze polityk lub artysta to robi się wielki szum? Nie zawsze jest tak, że ten celebryta miał wartości, które by uzasadniały jego wyróżnienie, często jest odwrotnie, mógł być oskarżony o pedofilię, być narkomanem, ale to wszystko wydaje się bez znaczenia, bo gdy umrze, ludzie oddają mu cześć.

Rozumiem, kiedy ludzie spontanicznie w jakiś sposób go honorują, bo może dla nich był kimś znaczącym w życiu, lub jego działalność odegrała ważną rolę, ale kiedy media coś rozdmuchują i organizują, to mam wrażenie, że jestem wciągany w kult elit. Nie rozumiem też, dlaczego władze utrzymywane za pieniądze podatników wciągają podległych sobie obywateli w kult tych jednostek.

Przykładowo w Prószkowie nie raz (tak jak wszędzie) kogoś zabito, ale burmistrz nigdy nie ogłaszał z tego powodu żałoby. Tymczasem został zabity polityk na końcu Polski, którego może nawet nikt w tym miasteczku nie znał osobiście, a władze miasta organizują żałobę.

W oświadczeniu na stronie urzędu miasta czytamy:
„Jednocząc się z wieloma samorządami w całej Polsce Burmistrz Prószkowa wydał Zarządzenie, na mocy którego ogłosił dzień 19 stycznia 2019r. dniem żałoby na terenie Gminy Prószków. Oddając cześć zmarłemu Prezydentowi – Pawłowi Adamowiczowi oraz w geście solidarności z mieszkańcami Gdańska, prosimy wszystkich o zastosowanie się do zapisów zarządzenia.”

Tak jest prawie w całej Polsce.

Oczywiście zabójstwo należy potępić a rodzinie zmarłego współczuć, ale dlaczego są pewne osoby uprzywilejowane? Bardziej bym oczekiwał żałoby, gdy zostanie zamordowany mieszkaniec danej społeczności, byłoby to zrozumiałe i uzasadnione. Tymczasem zwykłe ofiary są przemilczane, tylko prasa coś o nich wspomni z poczucia obowiązku lub chęci zwiększenia sprzedaży.

Nie dziwi mnie więc rozgoryczenie wielu osób, które chcą przy okazji obchodów żałobnych przypomnieć „ofiarę”, która prosiła o spotkanie z prezydentem Gdańska panem Adamowiczem, ale się nie doczekała i zmarła, prowadząc strajk głodowy. Nikt wówczas nie organizował żałoby w całej Polsce z powodu ofiary bezdusznych urzędników miejskich.

Nie widzę powodu dla tak nierównego traktowania narodu polskiego. Jesteśmy równi przed Bogiem i powinniśmy być równi przed władzami składającymi się z ludzi. Zachęcam do mówienia o tym i żądania od swoich władz równego traktowania. Zachęcam do sprzeciwu wobec traktowania zwykłych Polaków jako ludzi niższej kategorii. W społeczności chrześcijańskiej nie powinno być miejsca na hinduski podział na kasty lub talmudyczny rasizm.

Nie zachęcam do obrażania z tego powodu burmistrzów, czy prezydentów, bo oni to robią często bezmyślnie, dołączając do innych. Chodzi o to, by władzom zakomunikować, że podobnego zachowania oczekujemy wobec członków społeczności, w których mieszkamy a którymi oni mają przywilej zarządzać.

Jako człowiek wierzący wychowany na naukach Chrystusa, przypominam Jego przypowieść o bogaczu i Łazarzu. Byłbym kiepskim uczniem swojego Mistrza, gdybym nie stanął w obronie biednego. W Piśmie Świętym jest nim Łazarz, a w naszym świecie wydaje mi się nim być bezdomny Wojciech Dąbrowski, który głodował pod Urzędem Miasta w Gdańsku i ostatecznie zmarł. Zmarł też Adamowicz, więc podobieństwo jest duże, choć nie wiemy, czy po tej drugiej stronie także jest to podobieństwo utrzymane (Łukasza 16:19-25). Będąc jednak pod wpływem nauk Chrystusa, bardziej współczuję temu bezdomnemu niż prezydentowi miasta. Tymczasem cała Polska, media i władze robią dokładnie na odwrót. Żyjemy w faryzejskim świecie, gdzie podstawowe wartości chrześcijańskiego miłosierdzia zostały zagubione.

Według Grzegorza Brauna Adamowicz powinien stanąć przed sądem, jeśli nie jako oskarżony to przynajmniej jako świadek być może przeciw Donaldowi Tuskowi. Z tego powodu nie można wykluczyć morderstwa politycznego.

Krzysztof Król

 

Komentarze

Zbyszek kr
Każdy chwali swego. W tym przypadku "przeciwnika",choć działają ręka w rękę.
Odpowiedz
krisu
Dobra merytoryczna ocena sytuacji w polskiej zakłamanej politycznie rzeczywistości. Brawo Panie Krzysztofie.
Daniel.p
Co to za artykul Panie Krzysztofie Pomazancu Czy to jest droga za Naszym Panem Jeszu? A moze chce pan byc tak popularny I U PANA JESHU I U PANA SATANA
Odpowiedz
Daniel.p
Panie krzysiu pomazancowy CzY TY JESTES POLITYKIEM CZY KAPLANEM
Odpowiedz
Krzysztof
Nie jestem pomazańcem, słowo pomazańcowy znaczy to samo co królewski czyli należący do pomazańca lub króla. Nie jestem też politykiem, ani kapłanem. Jednak 90% proroctw ma cechy polityczne, mówi o tym kto kogo zniszczy i kto się ostoi. Proszę zacząć myśleć. Pomocne są w tym proroctwa biblijne.
flatearth
Problem w tym , że on żyje a to był teatr na tępych goji..... brawo
side effects for plaquenil
erectile issues in your 40s <a href=https://plaquenilx.com/#>plaquenil eye damage</a> best erectile dysfunction drug
hydroxychloroquine coronavirus study
how safe is hydroxychloroquine <a href=https://hydroxychloroquinex.com/#>chloroquine coronavirus</a> hydroxide chloroquine
where can i buy zithromax online
zithromax treatment <a href=https://zithromaxes.com/>zithromax pack</a> zithromax 250mg tablet
Najpopularniejsze
Polecamy
Najnowsze komentarze

ONZ ostrzega przed kolejną fala imigrantów - Super Fakty 12 I 18 r.

Its like you learn my thoughts! You seem tto know a lot about this, such as you wrotte the ebook in it or something. I believe that you could do with a few % tto force the message houjse a bit, but othner than that, that is magnificent blog. A fantastic

Its like you learn my thoughts! You seem to know a lot about this, such as you wrote the ebook in it...

PIS sprzedaje nas Bankowi Światowemu - Super Fakty 21 XI 17

Hmm it looks like yokur website ate my first commment (it was suprr long) sso I guess I'll just sum it up what I had written and say, I'm thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog writer but I'm still nnew to the whole thing. Do yyou ha

Hmm it looks lie your website ate my first comment (it was supe long) so I guess I'll just ssum it...

Informacje dnia - 29 sierpnia 2017 godz. 20

Darlene

Hello, I wonder if you received the message I sent a few days ago? This is Darlene Garces from...

ONZ ostrzega przed kolejną fala imigrantów - Super Fakty 12 I 18 r.

Hi there very nice blog!! Guy .. Excelent .. Superb .. I'll bookmark your website and take the feeds also? I am happy to seek oout so many useful information here wthin thhe put up, we want work out exttra techniques oon this regard, thanks ffor sharin

Hi there very nice blog!! Guy .. Excellent .. Superb .. I'll bookmark your website and ttake the feedds...

PIS sprzedaje nas Bankowi Światowemu - Super Fakty 21 XI 17

Oscarhat

Though it's not only one of these factors cause. Common sex problem with your self-confidence and physical....